HİZMETLER / Tur ve Aktiviteler

DAĞ BİSİKLETİ

Likya bölgesinin köylerinde, tepelerinde, vadilerinde, ormanlar, antik alanlar ve makiliklerle kaplı güzergahlarda araç destekli günübirlik bisiklet gezileri... İster yeni başlıyor olun, isterseniz profesyonel bir bisikletçi; size uygun bir rota mutlaka var.

YÜRÜYÜŞ

Yürüyüş; dalış ve deniz kanosu ile birlikte, Kaş'ın en çok rağbet gören doğa aktivitelerinden birisidir. Bölge, doğa ve antik kentler arası yürüyüşler gibi etkinlikler için sayısız olanaklar sunmaktadır. Herkesin kolaylıkla göğüsleyebileceği patikalar ile süslü rotalarda, dramatik görünüşlü zengin maki toplulukları arasından geçerek, sedir ormanları ile kaplı yeşil tepeleri, kanyonları, vadileri ve su kaynaklarını izleyerek, yarı evcil keçiler, kimi zaman eşekler, bazen de sempatik sincaplara selam ederek yürümek, mevsimine göre bitkileri, kuşları ve diğer hayvanları gözlemlemek, kuşkusuz tatilini hem deniz kenarında geçirip, hem de doğa ile iç içe yaşamak isteyenler için iyi bir şeçenek oluşturmaktadır. Bu yürüyüşler, doğa güzelliklerinin yanı sıra, Likya patikalarını takip ederek, henüz yoğun turist akınına uğramamış antik kentleri keşfetme, bozulmamış köyleri ve yöresel özelliklerini tanıma imkanını da sağlamaktadır.

DENİZ KANOSU

Günümüzün en ekolojik ulaşım aracı olan deniz kanosu ile, başka yöntemlerle ulaşılamayan ıssız kıyıları keşfedin. Gürültü yok, kirlilik yok, hareket etmek için gereken tek şey kollarınızın gücü, birbirinden güzel koylar arasında tercihinizi yapmak için ise yüreğinizin sesi... 

Kaş bölgesinin büyüleyici güzellikteki turkuvaz kıyılarını keşfedebileceğiniz günübirlik gezintiler ile koyların rüzgarlardan uzak sakin suları, siz kanocuların keyiflerince vakit geçirmelerine, ıssız koylarda yüzmelerine, güneş banyosu yapmalarına ya da Likya mezarlarını, antik kentleri ve kalıntılarını gezmelerine olanak tanıyacak.

DALIŞ

Koruma Bölgesi Kaş’ın zengin sualtını, kurs almadan da keşfedebilirsiniz. Öncelikle bir eğitim videosu izleyecek ve eğitmeninizden alacağınız kapsamlı brifing ile sualtına adapte olmanızı sağlayacak teknikleri öğreneceksiniz. Daha sonra Eğitmeniniz ile bire bir, sakin ve berrak bir suda, max. 6 metre derinliğe "Scuba keşif dalışı" yapabilirsiniz.
Eğer sertifikalı bir dalıcıysanız da toplam 21 dalış noktasıyla Akdeniz’in en önemli dalış bölgelerinden birisi olan Kaş’ta; kanyon dalışı, batık dalışı, duvar dalışı, mağara dalışı yapma imkanı yakalayabilirsiniz.

TANDEM PARAGLIDING

Pilot ve yolcuyla yapılan ikili uçuşa tandem uçuş denir. Tandem yamaç paraşütü uçuşu sırasında paraşütün idaresi deneyimli bir pilot tarafından yapılır siz de Tandem pilotunun ön tarafında yolcu pozisyonunda uçar ve bir kuş gibi gökyüzünde süzülmenin tadına varırsınız. Kaş paragliding için Türkiye’deki en iyi lokasyonlardan biridir, Kaş’ın muhteşem manzarasını kuşbakışı izleyebilir, özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz.

TEKNE TURU

Şirin ilçemiz Kaş-Kekova çevresinde, güneş, doğa ve denizle, Akdeniz'in mavi sularında, keyifli bir seyirle unutamayacağınız bir gün geçireceksiniz...
Kekova Batık Şehri'nin büyülü dünyasını, su seviyesinin hemen altında başlayan kalıntılarını, kayaya oyulmuş gizemli odacıkları, merdivenleri ve duvarlarıyla keşfedebilir, Kekova Batı Rotasıyla Batık şehir ve eşsiz Simena’nın yanı sıra, 2400 yıllık antik kent Aperlai’nin kalıntılarında tarihe tanıklık edebilirsiniz. Dilerseniz Kaş Adaları turuyla berrak çivit mavi sularda gün boyu yüzebilir, eğlenebilir ve keyifle şnorkel yapabilirsiniz.

KIYI TRAVERSİ

Çocukluğunuzda sahil yürüyüşlerinde yaşadığınız küçük maceraları adrenalin dolu bir günlük etkinliğe dönüştürmeye veya "Déjà vu" olmaya ne dersiniz ?
Popüler ismiyle "Coasteering" olarak da bilinen "kıyı traversi" etkinliği, Türkiye doğa sporları envanterine henüz katılan yeni bir aktivite türü. Basitce etkinlik; kayalık bir kıyı şeridini teknik tırmanış gereçleri ve ileri teknikler gerektirmeksizin yürümeyi, tırmanmayı, atlamayı ve yüzmeyi kapsıyor. Bu yolculuğunuz sırasında kıyının kendine özgü jeolojik ve ekolojik ayrıntılarını inceleme fırsatı buluyorsunuz. Parkur boyunca ilk defa rastlayabileceğiniz çeşitli deniz canlılarıyla ve kıyı bitkileriyle tanışma şansınız var.

JEEP SAFARİ

Bu özel tura; fotoğraflarının renk tonlarında hiçbir oynama yapılmadan, birçok gezi rehberinde yer alan Kaputaş Plajı’nın turkuaz mavisi sularında yüzerek başlayacaksınız. Türkiye’nin en uzun geçidi olan, buz gibi bir suyun aktığı muhteşem doğal park Saklıkent Kanyonu’nunda, saklı olan o cenneti bulabilmek ümidiyle rehberleriniz eşliğinde kanyonun gizemli derinliklerine doğru iki saat sürecek olan yürüşünüzde dilerseniz "body rafting" yapma şansı bulacaksınız. Dönüş yolunda Likya Başkenti Xanthos’u keşfedecek, Deniz kaplumbağlarının bile her yıl bir kez ziyaret ettiği 18 km. uzunluğundaki Patara Kumsalında denizin tadını doya doya çıkaracaksınız!

BASINDA OLEA NOVA

Basında çıkan Olea Nova Hotel ile ilgili, basın küpürlerini görmek için bu bölümü ziyaret edebilirsiniz.

detay

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Olea Nova Kaş Otel balayı tatilimizi geçirdiğimiz Kaş'daki günlerimizi daha da güzelleştirdiğiniz için teşekkürler....

detay

KAŞ HAKKINDA

Kaş'ta restoranların hemen hepsinde Akdeniz mutfağının tipik lezzeti hakim. Yöresel tatlar açısından da çok zengin.

detay
DUYURULAR